Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Z ekologią na "Ty"

Treść artykułu

 

  W Publicznym Przedszkolu Nr 7 Integracyjnym w Brzegu od wielu lat realizowany jest program, którego celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań ekologicznych. Działania z lat wcześniejszych utrwalają w dzieciach świadomość wobec zagrożeń środowiska, wdrążają ich do tworzenia trwałych nawyków i zachowań ekologicznych w domu, przedszkolu i w najbliższym otoczeniu.

        Jesienią 2014  dzieci z sadziły rośliny cebulowe (tulipany, żonkile, hiacynty i krokusy) na przedszkolnej rabacie. Wiosną mogliśmy podziwiać piękne, kolorowe kwiaty. 
W tym roku, na początku października na rabacie, a także w donicach na tarasie posadziliśmy byliny i rośliny wieloletnie, które zakwitną latem i będą kwitły do późnej jesieni. Nasz klomb wzbogacił się o cebule hiacyntów, tulipanów, krokusów, narcyzów, sadzonki hortensji, sasanek, traw ozdobnych, goździków, wrzosów, a nawet   truskawek. Musimy tylko o nie dbać i pamiętać o podlewaniu.
Pod koniec miesiąca października dzieci z grup najstarszych wzbogaciły swoje wiadomości o środowisku przyrodniczym podczas spotkania z przyrodnikiem, panem Markiem Stajszczykiem, z którym spotkaliśmy się w Parku Centralnym. Pan Marek ciekawie opowiadał o pomnikach przyrody rosnących w tym parku oraz roli drzew w życiu człowieka.
Dzieci dowiedziały się, że pomniki przyrody to wiekowe drzewa, które mają ponad 300 lat i są szczególne, ogromne, wysokie i oznaczone tabliczką.
Przedszkolaki poznały drzewa i ich owoce: dąb szypułkowy, buk, cis, klon, świerk i platan. Atrakcją dnia była doskonała zabawa kolorowymi liśćmi, które pomalowała jesień. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia pragnąc zostać strażnikami przyrody.
            Celem spotkania z przyrodnikiem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci, budzenie poczucia troski o stan zieleni w pobliskim otoczeniu i rozumienie potrzeby chronienia niektórych gatunków roślin.
Serdecznie dziękujemy panu Markowi za spotkanie i liczymy na dalszą współpracę. Przyrzekamy żyć w przyjaźni z przyrodą. M.Wołoszyńska, M.Palus
 
Nie zapomnij udostępnić: