- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Remis Stali Brzeg na inaugurację III ligi

W inauguracyjnym meczu III ligi brzeska Stal zremisowała 3-3 z Olimpią Kowary. Spotkanie odbyło się w sobotę 30 lipca na brzeskim stadionie i wywołało bardzo duże zainteresowanie kibiców, których na widowni pojawiło się około 900. Nic dziwnego, bowiem żółto-niebiescy awansowali do III ligi po 36 latach przerwy. Władze miasta na meczu reprezentował wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski (Burmistrz Jerzy Wrębiak z powodu wyjazdu nie mógł być na trybunach). W przerwie meczu wśród kibiców losowane były trzy zestawy upominków miejskich.

Sam mecz był bardzo zacięty, a brzeżanie mieli kilka sytuacji niemal stuprocentowych. Zabrakło precyzji i nieco szczęścia. Z drugiej strony drużyna pokazała charakter i walczyła z całych sił. Ze stanu 0-2 doprowadziła do wyniku 2-2, a potem z 2-3 do remisu 3-3. Bramki dla brzeżan strzelili: Marcin Mazur (61 minuta), Łukasz Żegleń (65), Marcin Nowacki (86 – karny).

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra już za tydzień w sobotę, także na brzeskim stadionie – 6 sierpnia o godzinie 17 zmierzy się z Lechią Dzierżoniów.