- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Finał prac remontowych dachu na głównym budynku urzędu przy ul. Robotniczej 12

 
Ponad stuletni budynek nie będzie już zalewany deszczówką. Wymieniono dachówki, wysłużone elementy więźby dachowej oraz wykonano remont z ociepleniem stopu.
 
Trwające pięć miesięcy (od czerwca) roboty właśnie dobiegły końca. Teraz zaplanowano końcowe odbiór robót, który odbędzie się 13 listopada.
 
– Gmach główny urzędu liczy sobie 100 lat i tyle samo wytrzymał dach i jego konstrukcja, bez większych konserwacji. Przeprowadzenie prac było niezbędne, dlatego cieszę się, że udało się przeprowadzić je praktycznie bez żadnych utrudnień w pracy urzędu dla mieszkańców miasta – ocenia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. – Ważne jest to, że w ramach prac wykonaliśmy również remont i ocieplenie stropu nad pierwszym piętrem budynku oraz remont kominów i wymianę stolarki okiennej.
 
Budynek urzędu jest współwłasnością Gminy Brzeg i Powiatu Brzeskiego, które współfinansowało prace remontu dachu. Poza siedzibą Burmistrza Brzegu i jego służb mieści się tu wydział komunikacji starostwa. Roboty kosztowały blisko milion złotych.