- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Stadion w Brzegu. Zagraj w siatkówkę plażową lub pobiegaj na bieżni

 

 

 
Wszyscy chętni mogą bezpłatnie korzystać z boiska do sportów plażowych znajdującego się na terenie największego miejskiego kompleksu sportowego.
 
Boisko do sportów plażowych sąsiaduje z zapasową murawą piłkarską i obiektem administracyjno-socjalnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej (stadion).
 
– Mogą z niego korzystać wszyscy chętni w godzinach otwarcia obiektu, czyli od 8.00 do 21.00 –wyjaśnia Krzysztof Kulwicki, dyrektor MOSiR.
 
Warto pamiętać, że na brzeskim stadionie istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z bieżni lekkoatletycznej czy mini siłowni plenerowej. W tych samych godzinach, co z boisk sportowych. To doskonała okazja dla wszystkich myślących o rozpoczęciu popołudniowych treningów biegania czy joggingu. Tym bardziej, że na stadion można przyjechać rowerem lub samochodem i zostawić pojazdy w specjalnie przygotowanych miejscach-dużym parkingu od ulicy Kusocińskiego oraz stojaku rowerowym tuż przy głównej bramie stadionu.
 
Natomiast w każdy sobotę o godz. 9.30 na bieżni spotykają się miłośnicy biegania w ramach akcji „Biegam Bo Lubię”. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, zwłaszcza tych, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z bieganiem.