- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

W Brzegu trwa Wojewódzki Finał "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zapraszamy w poniedziałek i wtorek (31 marca i 1kwietnia)

W poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczął się 14. finał turnieju organizowanego przez PZPN przy współpracy OZPN, sponsora "Tymbarku" i miasta Brzeg. Nasza gmina już po raz drugi jest gospodarzem rozgrywek młodzieżowych.

– Wszystko dlatego, że zarówno obiekt jest wysoko ceniony przez PZPN i OZPN, jak i atmosfera sprzyja rozgrywkom sportowym – ocenia Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu, który wraz z Wiceprezesem OZPN Wiesławem Korkiem i Kubusiem "Tymbarku" dokonał otwarcia turnieju.

Dodajmy, jak informuje PZPN, zawody odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria U-12 dziewczynek oraz chłopców będzie rozgrywać swoje zawody w poniedziałek, natomiast dzieci z grupy U-10 rozegrają finały we wtorek.

 
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą  piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej będzie miał nową odsłonę. Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczyć się będzie w kategoriach U-10 i U-12, a od 2015 r. Turniej docelowo będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.