- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński wręczył Nagrody Sportowe dla najlepszych zawodników i trenerów 2013 roku

 

Galę rozdania Sportowych Nagród Burmistrza Brzegu zorganizowano (12 grudnia 2013 roku) w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion). Oprócz naszych wspaniałych zawodników i trenerów w ceremonii uczestniczyli również rodzice laureatów nagród Burmistrza Brzegu.

– Życzę Wam samych udanych startów, zwycięstw. Bez kontuzji i porażek – mówił Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, dziękując sportowcom, trenerom oraz działaczom za trud włożony w sukcesy na arenach sportowych kraju i świata, a przy tym promocję Brzegu. – Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności i przekazać je Państwa rodzinom, przyjaciołom i innym sportowcom na święta i Nowy Rok 2014. Pomyślności!

Ceremonię uświetnił występ artystów z Brzeskiego Centrum Kultury.

 

Oto pełna lista nagrodzonych sportowców i trenerów oraz krótki opis ich sukcesów sportowych:

 

Mateusz Fudała  (LZS KS Olszanka), sporty siłowe :
– 1 miejsce w II Dolnośląskich Mistrzostwach Służb Mundurowych w Wyciskaniu Leżąc – Wrocław,
– 1 miejsce w I Mistrzostwach Wrocławia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Wyciskaniu Wielokrotnym,
– 4 miejsce w III Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 i 23 Seniorek i Seniorów oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.
 
Ludowy Miejsko – Gminny Klub Kolarski „Ziemia Brzeska”
Andrzej Bartkiewicz – mistrz Polski w MP na torze w wyścigu na 4 km w kategorii Elita i Młodzieżowiec; wysokie lokaty w światowych imprezach punktowanych do UCI;
Szymon Godras – 4 miejsce w MP w wyścigu drużynowym i 6 miejsce w sprincie olimpijskim; wysokie lokaty w wyścigach szosowych;
Jakub Kaczmarek – Wicemistrz Polski w MP w wyścigu punktowym; 4 miejsce w wyścigu drużynowym; 6 miejsce na szosowych górskich MP;
Adrian Tekliński – Mistrz Polski w wyścigu Omnium, drużynowym, skrecz; uczestnik MŚ w Mińsku;
Jakub Sitarz – finalista Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (35 miejsce); 4 miejsce w ogólnopolskim Memoriale Henryka Łasonia; finalista Pucharu Polski (27 miejsce); 13 miejsce w MP LZS na torze w wyścigu punktowym i skrecz oraz 14 miejsce w sprincie;
Franciszek Moszumański – zawodnicy trenowani przez Niego w ostatnich 4 latach zdobyli 108 medali MP, ME i MŚ. W 2013 r.
 
Natalia Bajor (KU EU AZS Wrocław), tenis stołowy
Utytułowana brzeska tenisistka stołowa, m.in. Mistrzyni Polski Indywidualna i Drużynowa oraz zdobywczyni 1 miejsc na turniejach międzynarodowych.
Uczennice Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi (piłka nożna dziewcząt) – 3 miejsce w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska; 13 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju im. Marka Wielgusa
Kaja Bronowicka
Julia Bukieda
Aleksandra Dziedzic
Weronika Florków
Alicja Galicka
Emilia Grzywaczewska
Klaudia Homa
Maria Kłoda
Anna Stefaniszyn
Sandra Surdyka
Robert Nowakowski (Trener)
 
Uczniowie i trener Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 (tenis stołowy)
 
Piotr Kuźmiński – 3 miejsce w MP Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Drużynowym; 1 miejsce w finale Mistrzostw Województwa Opolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych; 3 miejsce w finale Województwa Opolskiego w Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych w grze pojedynczej;
 
Paweł Kuźmiński – 3 miejsce w MP Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Drużynowym; 1 miejsce w finale Mistrzostw Województwa Opolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych; 2 miejsce w finale Województwa Opolskiego w Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych w grze pojedynczej;
 
Marek Szulczewski (T) – jw., poza tym: 7 miejsce w Ogólnopolskim Finale „Szczypiorniak na Orlikach” (2 miejsce w Finale Wojewódzkim); 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej; 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej; 4 miejsce w Finale Wojewódzkim w Koszykówce; 3 miejsce w Finale Wojewódzkim „Orlik Basketmania”
 
Uczniowie i trener Publicznego Gimnazjum nr 3 (piłka nożna) – 3 miejsce w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
 
Kacper Dobrowolski
Aleksander Kowalski
Damian Mozoła
Michał Grochowski
Adrian Janeczek
Paweł Rawski
Patryk Wielopolski
Tomasz Culic
Patryk Dykus
Dariusz Foryś
Michał Masłowski
Grzegorz Doszna
Bartosz Kowalski (Trener)
 
Marta Wdowiuk (Klub Sportowy Koszykówki Stal Brzeg) – reprezentantka Polski kadetek, 5 miejsce ME U16 Dywizji B (w Portugalii); 1 miejsce w Finale Wojewódzkim Koszykówki Dziewcząt  (z PG 1); jako reprezentantka KS Odra Brzeg zdobyła z drużyną kadetek IV miejsce w rozgrywkach ligowych okręgu śląsko – dąbrowskiego, zdobyła największą liczbę punktów w gronie 15 zespołów.
 
Anna Golda (T) (Klub Sportowy Koszykówki Stal Brzeg) – Mistrzostwo Województwa w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych z PG 1; 4 miejsce w śląsko – opolskiej lidze kadetek KU 16 – z KS Odra Brzeg; 3 miejsce w rozgrywkach mini koszykówki o Puchar Śląska – z KS Odra; udział w turnieju finałowym MP Szkół Gimnazjalnych – z PG 1. Sukcesy indywidualne trenowanych przez Nią zawodniczek – Marta Wdowiuk (jw.), udział 8 wychowanek w kadrze województwa i w turnieju kadr kadetek; debiut 6 wychowanek  w seniorskich rozgrywkach II ligi; uczestnictwo 3 zawodniczek w turnieju półfinałowym i finałowym o awans do I ligi; powołania 2 zawodniczek na konsultacje szkoleniowe przez Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży PZKosz w Krakowie.
 
 
MKS Szóstka Brzeg (softball) – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B; 15 miejsce w ME Kobiet
 
Natalia Wyrwas – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B; 15 miejsce w ME Kobiet
 
Klaudia Bobra – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Anna Krawczyk – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Patrycja Kurowska – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Emilia Kozioł – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w ME Juniorek Młodszych;
Karina Michalska – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w ME Juniorek Młodszych;
Klaudia Rudyk – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w ME Juniorek Młodszych;
Paulina Sobieraj – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu; 7 miejsce w ME Juniorek Młodszych;
 
Pamela Chojnacka – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Anita Dudzińska – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Marta Faroń – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu;
Alicja Górka – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 7 miejsce w Pucharze Europy gr. B;
Paulina Marecka – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu;
Marta Rudnicka – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 3 miejsce w PP w softballu;
Klaudia Schwarz – – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet; 7 miejsce w ME Juniorek Młodszych;
 
Kinga Janocha – – MP w Polskiej Lidze Softballu Kobiet;
 
Dariusz Ilów (Trener)
 
 
Kamil Karbowiak – Zespół Szkół Budowlanych – biegi
Zwycięzca wielu biegów w regionie i kraju.
 
Klub Sportowy Centrum Taekwon-do I.T.F.
Kacper Wodiany – 1 miejsca w MŚ Juniorów (w Hiszpanii) – indywidualne walki mężczyzn (kat. do 75 kg), drużynowe techniki specjalne, drużynowe testy siły; 2 miejsce w drużynowych walkach mężczyzn; 3 miejsce w drużynowych układach mężczyzn.  ME Juniorów (w Szwecji) – 1 miejsce w drużynowych walkach mężczyzn; 2 miejsce w indywidualnych układach mężczyzn; 3 miejsce w drużynowych technikach specjalnych;  MP Juniorów Młodszych – 2 miejsce w indywidualnych walkach mężczyzn (kat. powyżej 70kg); 3 miejsce w indywidualnych technikach specjalnych.
Irena Soroka – 3 miejsce w MP Juniorów Młodszych – indywidualne układy kobiet stopni mistrzowskich.
Zbigniew Semp (Trener) , ponadto sukcesy zawodników (Natalia Matkowska, Bartosz Dąbkowski, Marlena Wesołowska)  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.