• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Sukces naszych młodych piłkarzy z Publicznego Gimnazjum nr 3. Gratulujemy!

Treść artykułu

Dużym sukcesem zakończył się udział piłkarzy PG nr 3 w Brzegu w finałowym turnieju Mistrzostw Polski – Gimnazjady. Drużyna prowadzona przez Bartosza Kowalskiego zajęła 3. miejsce w Polsce i wywalczyła brązowy medal ! Zawody rozegrano w głuchołaskiej Banderozie. Turniej zaczął się dla brzeskich uczniów nie najlepiej, albowiem na starcie nasi piłkarze przegrali dwa mecze: 2-3 z Tychami i 1-3 z Legnicą. Ale od tego momentu było już co raz lepiej. W trzecim meczu pierwszego dnia nasza " trójka" pokonała 5-2 Stopnice (małopolskie). Drugiego dnia został pokonany 1-0 Nowy Dwór Gdański, a następnie padł remis 1-1 z Ostrowcem Świętokrzyskim. W meczu o 3. miejsce nasz zespół pokonał 1-0 Radom. Sukces naszej drużyny jest tym większy, że jako jedyna drużyna grała w obu ogólnopolskich finałach – w Coca Cola Cup, gdzie zajęła 10. miejsce w Polsce. Skład drużyny PG nr 3: Patryk Wielopolski, Adrian Janeczek, Aleksander Kowalski, Tomasz Culic, Dariusz Foryś, Paweł Rawski, Kacper Dobrowolski, Michał Masłowski, Grzegorz Doszna, Michał Grochowski, Patryk Dykus, Damian Mozoła. Trener: Bartosz Kowalski. Drużyna PG nr 3 oparta była na piłkarzach juniorów młodszych, trenujących w Stali Brzeg.