- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Budowa nowego mostu drogowego nad kanałem Odry. Będą utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 39

 

Chociaż prace związane z przygotowaniami do wymiany starej przeprawy drogowej rozpoczną się lada dzień, kierowcy mogą spodziewać się komplikacji dopiero na przełomie kwietnia i maja. Wówczas będzie obowiązywać objazd.
 
Budowa nowego mostu ruszy na wiosnę. Natomiast przez najbliższe kilka miesięcy wykonawca robót wybrany przez administratora jezdni nr 39 Brzeg-Namysłów, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie przygotowywać specjalny objazd.  Równolegle do istniejącego mostu zostanie postawiona tymczasowa przeprawa przez kanał odrzański.
 
– Umożliwi nam to bezproblemowe rozebranie dotychczasowego mostu i zbudowanie nowej przeprawy – podkreśla Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA. – Plac budowy został już przekazany wykonawcy robót. Zatem niebawem należy się spodziewać pierwszych robót związanych z przygotowaniem objazdu.
 
Drogowcy zapewniają, że zaplanowali objazd w taki sposób, aby jak najmniej odczuli go kierowcy.   Zarówno ci wjeżdżający do Brzegu krajową 39, jak i wyjeżdżający w kierunku Lubszy, Namysłowa, Kościerzyc czy Popielowa. Objazd będzie prowadzić z ulicy Krakusa przez teren składu opałowego, a następnie za kanałem włączać ruch z powrotem w drogę krajową. Ruch będzie prowadzony w obu kierunkach.
 
– W miejsce dotychczasowej przeprawy zbudujemy most o konstrukcji łukowej. Będzie miał jezdnię o szerokości siedmiu metrów, wraz z chodnikiem o szerokości dwóch metrów – dodaje Wandrasz.
 
Oprócz mostu drogowcy zajmą się też ulicą Krakusa. Będą tam przebudowywać chodniki, poprawiać samą jezdnię, montować nowe latanie i przejście dla pieszych. Za przebudowę mostu na kanale Odry i pozostałe prace drogowe GDDKiA zapłaci blisko 17,5 mln. zł. Nowy most   i ulica mają być gotowe do końca października 2013 r. 
 
W tej chwili na drodze krajowej nr 39 trwa remont pomiędzy Lubszą a Namysłowem i przejazd został tam zamknięty dla ruchu pojazdów. Zalecany objazd prowadzi przez Dobrzeń Wielki, ale część kierowców do Namysłowa jeździ przez Świerczów. Utrudnienia potrwają do końca listopada tego roku.