Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2011 Tytuł artykułu

Wojciech Bardowski laureatem Grand Prix IV Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu

Treść artykułu

Na co dzień kierownik obiektów sportowych w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce, a z zamiłowania pasjonat wokalistyki i muzyki z kręgu piosenki francuskiej. Interpretacje paryskich szlagierów przygotowane przez Wojciecha Bardowskiego nie tylko oczarowały jurorów, ale przede wszystkim publiczność festiwalową.

Podczas koncertu galowego słuchacze nie chcieli wypuścić Bardowskiego ze sceny. Sposób wykonywania utworów, barwa głosu wokalisty, a przede wszystkim jego czarująca osobowość spowodowały, że publika sama zaczęła proponować artyście wykonywanie znanych przebojów muzyki francuskiej. Okazało się, że pan Wojciech jest artystą wszechstronnym. Zarówno on, jak i jego zespół, z powodzeniem sprostali życzeniom widzów.

– Kocham Brzeg, zakochałem się w tym mieście – pan Wojciech ocierał łzy wzruszenia, kiedy okazało się, że to on zdobywa najwyższe trofeum festiwalowe. – Macie tu niepowtarzalny klimat zabytkowego miasteczka. Zamek, kamieniczki, rynek! Coś wspaniałego! Poza tym kameralny klimat festiwalu sprawia, że chętnie wraca się do was, aby sobie pomuzykować. No, i publiczność jest przy tym rewelacyjna. Dziękuję za zaszczyty, jakich doświadczyłem w Brzegu.

Bardowski przyjechał na festiwal do Brzeskiego Centrum Kultury z towarzyszeniem gitarzysty i pianisty. Towarzyszyli mu: Eugeniusz Majchrzak (Ukończył PWSM w Warszawie, kierownik muzyczny teatrów ,,Komedia”, ,,Klasyczny” obecnie ,,Studio”, oraz Teatru ,,Rampa” w Warszawie, z-ca redaktora naczelnego programów muzycznych TVP. Prowadził orkiestry rozrywkowe na pasażerskich statkach amerykańskich. Dubbing – opracował muzycznie ponad 100 polskich wersji filmów. Koncertował w całej Europie, Chinach, Mongolii, USA, Kanadzie, Meksyku i wielu innych. Współpracuje z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz agencjami muzycznymi) oraz Mieczysław Pernach (Uczestnik wielu krajowych festiwali piosenkarskich ; m innymi Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Częstochowie, Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Kutnie (wyróżnienie). Zdobył wraz z zespołem II nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Estradowych w Łodzi 1979 r. Zdobywca II nagrody w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 1983 r., III nagrody w 1984 r., oraz wyróżnień w roku 1985 i 1986. Współpracuje ze znakomitą wokalistką Anną Osmakowicz nad wydaniem płyty z balladami jazzowymi).

– Jestem instruktorem w ośrodku kultury w podwarszawskiej Zielonce. Natomiast piosenka francuska stanowi, jeśli mogę tak powiedzieć, treść mojego życia. Chętnie pojawiam się we wszystkich miejscach, gdzie można ją śpiewać. W Brzegu jestem już po raz drugi. Wcześniej zająłem drugie miejsce na festiwalu. Teraz los okazał się łaskawy i zabieram ze sobą pierwszą nagrodę. Dziękuję! – powiedział po koncercie laureat Grand Prix IV FPF.
Festiwal przeprowadzono w tym roku w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród młodzieży najlepsza okazała się Marta Skowrońska z Lubina. Drugie miejsce przypadło Dorocie Zygadło z Wrocławia. W tej kategorii wyróżnienie dostała brzeżanka, Katarzyna Urbańska. Wśród dorosłych pierwszą nagrodę otrzymała Marta Zieńkowska z Lubina.  Wyróżnienia w kolejności otrzymali: Magdalena Pasik z Wrocławia, Agnieszka Sieńkowska z Grodkowa i Alicja Trzeciak w Warszawy.
Artystów biorących udział w festiwalu oceniało jury w składzie: muzyk jazzowy z Opola Piotr Skrzypiec, muzyk i instruktor BCK Stanisław Szymocha, romanistka Teresa Mijal, kierownik Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu Beata Zatoń-Kowalczyk oraz dyrektor BCK Andrzej Sowa. Organizatorami, sponsorami nagród festiwalu były: Urząd Miasta w Brzegu, Brzeskie Centrum Kultury, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna i działające przy uczelni Towarzystwo Przyjaźni Polsko- Francuskiej oraz Konsulat Republiki Francuskiej we Wrocławiu. Gościem specjalnym gali festiwalowej był Konsul Honorowy Republiki Francuskiej we Wrocławiu, Richard Kepinski.

Nie zapomnij udostępnić: