- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Uroczyste zakończenie projektu

Finał realizowanego przez brzeski magistrat projektu „Szczęśliwe dzieciństwo drogą do sukcesu” odbył się 29 maja br. w Brzeskim Centrum Kultury. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorki brzeskich przedszkoli oraz rodzice dzieci biorących udział w ww. projekcie.
Zebrani obejrzeli m.in. występy artystyczne przedszkolaków. Wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk wręczył dzieciom okolicznościowe dyplomy za udział w projekcie. Po części oficjalnej, w holu BCK na zebranych czekał poczęstunek, można było tam również podziwiać prace plastyczne przedszkolaków wykonane podczas zajęć realizowanych w ramach projektu.
„Szczęśliwe dzieciństwo drogą do sukcesu” to projekt realizowany przez Gminę Miasto Brzeg. Zajęcia dla dzieci odbywały się w przedszkolach nr 5, 7, 10. Przedsięwzięcie trwało od września ub. roku. Kończy się w czerwcu br. W jego ramach dzieci korzystały z cyklicznych zajęć tematycznych: „Mały Poliglota” (nauka języka angielskiego), „Mały Przedsiębiorca” (elementy przedsiębiorczości) i „Mały Twórca” (zajęcia plastyczne i muzyczne). Koszt realizacji tego projektu wyniósł 150 tysięcy złotych, z czego aż 147.750 złotych pochodziło z pomocy unijnej (ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Obecnie brzeski magistrat przygotowuje wniosek dotyczący kontynuowania tego projektu.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu