- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Brzeskie przedszkole pierwsze w Polsce

Pierwszą nagrodę w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Program ekozespołów w mojej szkole i przedszkolu” otrzymało Publiczne Przedszkole nr 8 (z ul. Towarowej) w Brzegu. Konkurs organizuje Fundacja GAP Polska we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Specjalny dyplom „za zaangażowanie dzieci w podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska” otrzymała także nauczycielka przedszkolaków z PP nr 8 Elżbieta Prorok – Zdyb. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 października br. w Warszawie. Oprócz dyplomów, przedszkole otrzymało także kino domowe.
W „Ósemce” już od kilku lat szczególną wagę przy nauczaniu dzieci przywiązuje się do ekologii. Dzieci np. uczą się, w jaki sposób oszczędzać wodę, czy energię elektryczną i gaz. W proces ten zaangażowani są także rodzice przedszkolaków.
Ponadto dzieci odwiedzają gospodarstwa agroturystyczne, biorą udział obchodach Dnia Ziemi, Dnia bez Samochodu oraz akcji Sprzątanie Świata, poznają ekologiczną żywność, sadzą i opiekują się roślinami i ziołami w doniczkach, biorą udział w zbiórce surowców wtórnych.
– Świadomość ekologiczna u naszych przedszkolaków jest naprawdę duża i zostanie im na całe życie – mówi Małgorzata Augustyn, dyrektorka placówki.