- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Moja pisanka 2006

W czwartek 6 kwietnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej w brzeskim ratuszu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Moja pisanka 2006” organizowanego pod patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego oraz proboszczów brzeskich parafii. Jak co roku rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach – zarówno tematycznych, jak i wiekowych. Jednak w tej edycji konkursu pojawiła się nowa kategoria „Mistrz i uczeń” – przy wykonywaniu prac dzieciom pomagali np. rodzice, czy dziadkowie.
Podczas wernisażu zebrani najpierw obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Chwilę potem o Świętach Wielkanocnych opowiedział ksiądz Tadeusz Przybysz z parafii Św. Mikołaja. Później burmistrz Wojciech Huczyński wręczał laureatom dyplomy i nagrody.
– Juz po raz trzeci organizujemy konkurs „Moja pisanka”. Dzięki temu w brzeskich domach, także wśród dzieci i młodzieży, nie ginie piękna tradycja związana z Wielkanocą – powiedział burmistrz.
Sponsorami konkursu „Moja pisanka 2006” byli: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., Diamant Stradunia sp. z o.o., Energy Investors, Service sp. z o.o., Kaufland Polska, I.C.I Polska, Fabryka Silników Elektrycznych „Besel” SA, Alchemia SA, EWICO sp. z o.o., PWC Odra.
Konkursowe prace można oglądać w galerii do 14 kwietnia br.
Prace oceniała komisja w składzie: Stanisław Kowalczyk (kierownik Biura Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta), Joanna Kozłowska (asystentka burmistrza Brzegu) oraz Tomasz Fronckiewicz (kierownik Galerii BCK).

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE

Kategoria Przedszkole Publiczna Szkoła Podstawowa Publiczne Gimnazjum
PISANKA

Praca zbiorowa
PP 7 Integracyjne
Grupa V Adam Prokop
Kl. 1 „a”
ZSnr2zOI Aneta Piskorska
PG nr 3
PALMA

Praca zbiorowa
PP 1
Grupa III Prosiaczki Grzegorz Lisowiec
Kl. IV „b”
ZSnr2zOI Brak

II MIEJSCE

Kategoria Przedszkole Publiczna Szkoła Podstawowa Publiczne Gimnazjum
PISANKA

Praca zbiorowa
PP 4
Grupa III Żabki Aleksandra Przybylska
Kl. V „a”
PSP 1 Ewelina Stachnij
PG nr 3

PALMA

Praca zbiorowa
PP 8
Grupa III 5-latki Aleksandra Protasiewicz
Kl. IV „a”
ZSnr2zOI Brak

III MIEJSCE

Kategoria Przedszkole Publiczna Szkoła Podstawowa Publiczne Gimnazjum
PISANKA

Praca zbiorowa
PP 10
Grupa I Krasnale
Praca zbiorowa
PP 3
Grupa II Michela Pencz
Kl. I c
ZSnr1zOS Jakub Walczak
Klasa III g
PG 1

PALMA

PP 5
Gr Krasnale Bartosz Kowalczyk
kl. 6b
PSP 1 brak

Wyróżnienia:

Kategoria Przedszkole Publiczna Szkoła Podstawowa Publiczne Gimnazjum

Pisanka Karolina Mraczek
Kl. V d
PSP 3

Pisanka Adam Flaka
Kl. Vc
PSP 3

Pisanka Sandra Socha
Kl. V d
PSP 3

Pisanka Praca zbiorowa
PP 11
Gr VI

Pisanka Praca zbiorowa
PP 2
Gr 5 -latki

Pisanka PP nr 6
Gr II
Aleksandra Dziembowska
Patrycja Legun
Natalia Roczniak
Nicola Perec
Mistrz i uczeń Karolina Maciocha z mamą
PSP nr 5
Mistrz i uczeń Sandra Surdyka i mama Przedszkole Publiczne nr 10

Pisanka
Asia Kutrowska Publiczne Gimnazjum nr 3
Pisanka
Izabela Lechowicz kl II e ZS nr 1 z OS
Mistrz – uczeń Edyta Kowalczyk, Bartosz Kowalczyk kl 6 b PSP 1
Mistrz – uczeń ciocia Józia, Patrycja Sowa PP nr 4
Mistrz i uczeń Agnieszka Szczurek z mamą
PP 7 Integracyjne
Mistrz i uczeń Dominika Ciupik z Mamą
Mistrz i uczeń Kajetan Bańkowski
Kl. I a z mamą,
PSP 1

Wyróżnienie za wiele różnorodnych prac otrzymały również Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzegu.

Kategoria – UCZEŃ I MISTRZ

1. miejsce – Marcel Stanek i Tato PP 10
1. miejsce – Katarzyna Bachta i Babcia kl. II b PSP 3
2. miejsce –Monika Barabasz i Mama kl. II b ZSnr2 z OI
3. miejsce –Wojciech Bieszczad i Rodzic kl. 5b ZSnr2 z OI

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu