Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 lipca, 2023 Tytuł artykułu

Brzeg Folklorem Malowany

Treść artykułu

Propagowanie i promowanie kultury ludowej oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu to główne cele festiwalu pn. „Brzeg Folklorem Malowany”, który odbył się dzisiaj, 15 lipca 2023 roku, w brzeskim amfiteatrze. Zaprezentowało się 18 zespołów z całej Polski, które walczyły o tytuł Grand Prix. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Festiwal był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycjami kultywowanymi w różnych zakątkach naszego kraju. Brzeg stał się centrum sztuki ludowej, przyciągając turystów i miłośników tradycji. W samo południe, Burmistrz Jerzy Wrębiak uroczyście otworzył wydarzenie, witając zgromadzoną publiczność i życząc wspaniałych wrażeń artystycznych. Inauguracją festiwalu był występ zeszłorocznego zdobywcy tytułu Grand Prix – zespołu „Modrzewiacy”. Następnie rozpoczęto przesłuchania konkursowe. Uczestnicy, oprócz głównego tytułu, walczyli także o I, II i III miejsce w trzech kategoriach konkursowych: zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca oraz zespoły taneczne.

„Brzeg Folklorem Malowany”, oprócz występów zespołów folklorystycznych, zaoferował także bogatą strefę gastronomiczną. O godzinie 16.00 na scenie zaprezentowały się „Leśne Echo” i Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych „PIAST” z Brzeskiego Centrum Kultury, po czym ogłoszono wyniki.

Nagrodę Grand Prix, z rąk Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, otrzymał zespół Cybinka Grodzisk. Pierwsze miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny Zawierucha, drugie miejsce zespół Ziemia Słupiecka, a trzecie zespół Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie. Wyróżnienie otrzymał zespół Ligockie Wrzosy.

Na zakończenie imprezy, wszyscy uczestnicy wraz z publicznością bawili się i śpiewali ludowe pieśni.

 

Nie zapomnij udostępnić: