Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu „Czyste Powietrze”
Szanowni Państwo,
informujemy, że Gmina Brzeg uruchomiła Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu „Czyste Powietrze”, w którym zainteresowani mogą otrzymać pełną informację o programie, warunkach dofinansowania oraz pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu.
„Czyste Powietrze” to program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu www.wfosigw.opole.pl oraz na stronie internetowej programu „Czyste Powietrze”: www.czystepowietrze.gov.pl.
Punkt mieści się w siedzibie Urzędu Miasta w Brzegu, 49-300 Brzeg, ul. Robotnicza 12, pok. 303 i jest czynny w następujące dni:
Poniedziałek: 11.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 13.00
W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów, prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu i godziny wizyty – tel. 77 4047046 lub 77 4045627, e-mail: czystepowietrze@brzeg.pl
Zapraszamy!
Przedsięwzięcia z terenu Gminy Brzeg – stan na dzień 31.12.2025
Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 176
Liczba zawartych umów o dofinansowanie: 151
Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 105
Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1.714.732,04 zł
Materiały
Materiały
Polecane artykuły w tej kategorii
8 czerwca – spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych planu ogólnego Miasta Brzeg
Przypominamy, że dziś, 8 czerwca 2026 r., od godz. 16:30 w sali nr 9, budynek B Urzędu Miasta w Brzegu, ul. Robotnicza 12 odbędzie się spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych planu...
Zrób sobie Dzień na U – bezpłatne badania już w Brzegu!
Mieszkańcy Brzegu będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zrób sobie Dzień na U”. Już 11 czerwca mobilna przychodnia stanie...
Zrewitalizujemy ogrody przy Brzeskim Centrum Seniora
Za 9 miesięcy teren przy Brzeskim Centrum Seniora będzie nie do poznania. Przed nami kompleksowa rewitalizacja tej przestrzeni! Kto korzysta z usług BCS lub innej instytucji, która mieści się...