- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Narada oświatowa w ratuszu

Dyrektorzy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Brzeg spotkali się w ratuszu na roboczej naradzie z władzami miasta. Gospodarzami byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz jego zastępca Tomasz Witkowski.

Było to pierwsze w tym roku robocze spotkanie szefów placówek oświatowych Gminy. Podczas narady omawiano sprawy związane z demografią, naborem do szkół i przedszkoli w bieżącym roku, a także zagadnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował zebranym dyrektorom za pracę edukacyjną, która wpływa na wysoką jakość miejskiej oświaty. Przekazał też informacje na temat inwestycji związanych z rozwojem bazy oświatowo-sportowej na 2016 rok.

Spotkajmy się na kolędowaniu. Zaprasza Chór im. Św. Maksymiliana

Dodane przez admin dnia w Miasto |

Już 2 stycznia 2016 r. o godz. 12:00 Chórm św. Maksymiliana zaprasza na wspólne kolędowanie przy Pomniku Papieża Św. Jana Pawła II.

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów

Dodane przez admin dnia w Oświata,Slider mały |

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów. Szczegóły programu znajdziesz pod adresem:

PAP

Prezes Juliusz Adamowski z wizytą u Burmistrza

Dodane przez Andrzej Peszko dnia w Archiwum aktualności,Kultura,Miasto |

Prezes Towarzystwa im. Ferenca Liszta p. Juliusz Adamowski 26. czerwca b.r. był gościem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Podczas rozmowy podejmowane były tematy związane z inicjatywami kulturalnymi realizowanymi przez Towarzystwo przy wsparciu Gminy Brzeg. Melomani, miłośnicy spotkań z muzyką poważną, dzięki współpracy pomiędzy Towarzystwem a Gminą od kilkunastu lat mogą uczestniczyć w Wieczorach Lisztowskich organizowanych w salach brzeskiego zamku piastowskiego dzięki finansowemu zaangażowaniu Gminy Brzeg.

 

Uwaga! Kasa Urzędu Miasta czynna krócej

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Sprawy mieszkańców,Urząd |

Informujemy, że w dniach 27-28.06.2019 (czwartek, piątek) kasa Urzędu Miasta w Brzegu będzie czynna do godziny 13:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie mieszkańców z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii.

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Wiceminister Marcin Ociepa w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, spotkał się z mieszkańcami miasta na temat strategii dla regionu (spotkanie miało miejsce 25 czerwca w ratuszu). W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii zwrócił uwagę, że rząd realizuje dwa ważne i potrzebne programy, to m.in. Centralny Port Komunikacyjny i wsparcie samorządów w przywróceniu utraconych połączeń komunikacyjnych.

 

Przypominamy o czerwcowym terminie wywozu odpadów wielkogabarytowych

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Ekologia,Miasto,Sprawy mieszkańców |

Odbiór odpadów wielkogabarytowych dla zabudowy jednorodzinnej odbędzie się 27 czerwca.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych dla zabudowy wielorodzinnej odbędzie się 28 czerwca.

Odpady prosimy wystawiać w dniu odbioru do godz. 6 rano, w przypadku zabudowy jednorodzinnej przed posesję w miejscu widocznym i łatwo dostępnym, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy zbiorczych pojemnikach dla danej posesji.

Do tej grupy odpadów zaliczamy odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach takie jak: meble (stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele) wózki dziecięce dywany, materace, zabawki dużych rozmiarów.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą części pojazdów i urządzeń mechanicznych, odpady remontowe i budowlane (np. gruz, deski, belki, panele, ramy okienne,drzwi), a także worki i kartony z odpadami komunalnymi.

Ponadto odpady wielkogabarytowe można bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Saperskiej 1 w Brzegu.

Ostrzeżenie meteorologiczne o upałach

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego,Sprawy mieszkańców |

Synoptycy ostrzegają przed falą upałów, które nadciągnęły nad nasz region. Z komunikatu IMGW dowiadujemy się, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 34°C. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje do 26 czerwca br. do godziny 18:00, ale może zostać przedłużone.

Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. Co zrobić, by przetrwać wysokie temperatury? Warto pamiętać o ważnych zasadach:

Przypominamy też, że w upalne dni można schłodzić się przy kurtynie wodnej ustawionej przed Brzeskim Centrum Kultury na Placu Polonii Amerykańskiej oraz na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej.

Telefony alarmowe:

Trwa remont zabytkowej kamienicy przy ul. Długiej 37

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Miasto,Sprawy mieszkańców,Zabytki |

Trwają prace remontowe kolejnej zabytkowej kamienicy, na które w styczniu br. przyznano uchwałami Rady Miejskiej Brzegu dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Tym razem swój wygląd zmienia obiekt przy ulicy Długiej 37.

Kwota przyznanej dotacji dla kamienicy przy ul. Długiej 37 wynosi 49.993,37 zł.

 

Noc Świętojańska 2019 za nami!

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Kultura,Miasto,Slider mały,Sprawy mieszkańców |

Noc Świętojańska 2019 przeszła do historii, ale na pewno zapamiętamy ją na długo, ponieważ dostarczyła mocy wrażeń. Nad Odrą bawiło się mnóstwo brzeżan oraz gości spoza naszego miasta. Na początek widzowie podziwiali wyścigi smoczych łodzi, w których zacięcie rywalizowało blisko 20 osad. Zwycięzcą III Regaty Smoczych Łodzi została osada Arka Dzikiego, drugie miejsce przypadło ekipie Water Crew, a podium zamknęła drużyna Najszybsi. W kategorii mieszanej górą był zespół złożony z urzędników miasta Brzeg i miasta partnerskiego Beroun, który wyprzedził Kotwicę Brzeg oraz Prison Team.

Przybyli goście mogli obejrzeć również pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu brzeskich WOPR-owców. Wiele osób skorzystało także z rejsów po Odrze, dzieci szalały na dmuchańcach i w parku linowym, można było przejechać się także na kucykach. Ponadto odbyły się koncerty, podczas których publiczności zaprezentowały się: Leśne Echo, Małgorzata Kulińska, Zespół Dotyk, North West Passage, Mr&Mrs oraz Bakshish. Na zgłodniałych i spragnionych czekało kilkanaście food trucków.

Po zmroku zebrani podziwiali widowiskowe puszczanie wianków na Odrze, a ten wyjątkowy dzień zwieńczyło ognisko połączone z występem Black Drums Icon i Tancerzy Ognia.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a jej głównym organizatorem był Urząd Miasta w Brzegu oraz instytucje gminne: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Brzeskie Centrum Kultury.

Do zobaczenia za rok!

 

90. urodziny Pana Stanisława Batyry

Dodane przez Tomasz Kubiak dnia w Aktualności,Miasto,Sprawy mieszkańców |

90. urodziny obchodził w sobotę, 22 czerwca br. mieszkaniec Brzegu Pan Stanisław Batyra. Podczas uroczystości jubilata odwiedził Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który złożył życzenia, wręczył upominek oraz kwiaty.

 

Zakończenie roku szkolnego gimnazjalistów klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1

Dodane przez Katarzyna Wilczek dnia w Aktualności |

W piątek, 21 czerwca br. w Zamku Piastów Śląskich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego gimnazjalistów klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Brzegu. Podczas uroczystości zostały przyznane Honorowe Wyróżnienia „Marszałek 2019” w różnych kategoriach. Wśród zaproszonych gości był również burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował wszystkim uczniom ukończenia szkoły i życzył dalszych sukcesów, a także prosił o rozwagę podczas zbliżających się wakacji. Następnie dyrektor placówki Pani Beata Kulbaka wraz z burmistrzem oraz z wychowawcami poszczególnych klas uhonorowali najlepszych uczniów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w sporcie, a także za działalność szkolną. Czas pożegnań wywołał wiele łez i wzruszeń nie tylko na twarzach nauczycieli, ale również uczniów. Wszystkim nagrodzonym, absolwentom, ich rodzicom oraz nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!

Fundacja Kasi Dulnik- Wakacje z koszykówką- ogłoszenie w trybie art. 19a

Dodane przez Katarzyna Wilczek dnia w Archiwum aktualności,Ogłoszenia Burmistrza |

OGŁOSZENIE BURMISTRZA BRZEGU

 

Zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie umieszcza się – na okres 7 dni – w Biuletynie Informacji Publicznej, w siedzibie Urzędu Miasta w Brzegu na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.brzeg.pl ofertę organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, na realizację w 2019 roku zadań publicznych w zakresie sportu. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące.

Uwagi te należy składać w formie pisemnej w Biurze Podawczym Urzędu Miasta w Brzegu – ul. Robotnicza 12 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: promocja@brzeg.pl, w terminie do 28 czerwca 2019 r.