- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Narada oświatowa w ratuszu

Dyrektorzy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Brzeg spotkali się w ratuszu na roboczej naradzie z władzami miasta. Gospodarzami byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz jego zastępca Tomasz Witkowski.

Było to pierwsze w tym roku robocze spotkanie szefów placówek oświatowych Gminy. Podczas narady omawiano sprawy związane z demografią, naborem do szkół i przedszkoli w bieżącym roku, a także zagadnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował zebranym dyrektorom za pracę edukacyjną, która wpływa na wysoką jakość miejskiej oświaty. Przekazał też informacje na temat inwestycji związanych z rozwojem bazy oświatowo-sportowej na 2016 rok.

Spotkajmy się na kolędowaniu. Zaprasza Chór im. Św. Maksymiliana

Posted By admin On In Miasto | Comments Disabled

Już 2 stycznia 2016 r. o godz. 12:00 Chórm św. Maksymiliana zaprasza na wspólne kolędowanie przy Pomniku Papieża Św. Jana Pawła II.

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów

Posted By admin On In Oświata,Slider mały | Comments Disabled

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów. Szczegóły programu znajdziesz pod adresem:

PAP

Nabór do Policji trwa!

Posted By Kinga Kobiałka On In Aktualności | No Comments

Cały czas trwa nabór do służby w Policji.Każdy kto myśli o tym, aby robić w życiu coś ciekawego i pomagać innym, już teraz może rozpocząć rekrutację do służby.Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Zespole ds. Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 47 86 33 468.

 

 

 

 

Wytyczne dotyczące korzystania z Aquaparku

Posted By Kinga Kobiałka On In Aktualności,Archiwum aktualności | No Comments

Od 27 czerwca brzeżanie ponownie korzystają z naszego Aquaparku. Zdecydowana większość odwiedzających basen ze zrozumieniem podchodzi do obowiązujących zaleceń i przestrzega regulaminu, za co serdecznie dziękujemy!

Ponieważ jednak zdarzają się sporadyczne sytuacje, w których Klienci nie chcą respektować obowiązujących zasad, jeszcze raz przypominamy:
1) zapraszamy na basen osoby zdrowe, które są gotowe akceptować „Tymczasowe zmiany zasady korzystania z krytej pływalni w Brzegu” (link do dokumentu: https://mosir.brzeg.pl/slider/w-sobote-27-czerwca-ponownie-zapraszamy-do-aquaparku/);
2) wstęp na basen mają tylko osoby posiadające osłonę ust i nosa;
3) dotyczy to również rodziców, którzy przyprowadzają swoje dzieci na zajęcia nauki pływania; w takich sytuacjach rodzic – który ma założoną osłonę ust i nosa – może podejść do kasy i tam przekazać opiekę nad swoim dzieckiem instruktorowi nauki pływania; po skończonej lekcji może w analogiczny sposób odebrać dziecko i przejść z nim do wydzielonej części holu, gdzie znajdują się suszarki; osoby przyprowadzające dziecko nie mogą wchodzić poza bramki kasowe: na teren przebieralni, pryszniców czy niecek basenowych;
4) dla osób, które przyprowadzają dziecko i z różnych względów nie mogą założyć maseczki, przygotowaliśmy przyłbice – są one zdezynfekowane i można je założyć na czas odprowadzania dziecka do kasy.

Jeszcze raz dziękujemy za stosowanie się do zasad i prosimy o ich uszanowanie w trosce o bezpieczeństwo wszystkich Klientów oraz naszych pracowników.
MOSiR Brzeg

Prace przy centrum przesiadkowym i boisku idą pełną parą

Posted By Kinga Kobiałka On In Aktualności | No Comments

W czwartek, 2 lipca br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z zastępcą Burmistrza Bartłomiejem Kostrzewą odwiedził plac budowy centrum przesiadkowego przy Placu Dworcowym oraz ocenił postęp prac przy przebudowie boiska szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu.

 

Widoczne efekty prac konserwatorskich

Posted By Kaja Banachowska On In Aktualności | No Comments

W czwartek, 2 lipca br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak odwiedził plac budowy, aby z bliska przyjrzeć się postępom w pracach remontowych przy elewacji brzeskiego Ratusza. Remont realizowany jest w ramach  zadania budżetowego pn.: „Rewitalizacja zabytkowych obiektów użyteczności publicznej”. Zadanie jest elementem projektu pn.: Rewaloryzacja zabytkowego budynku Ratusza w Brzegu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Spotkanie ws. przygotowanej przez IPN wystawy plenerowej

Posted By Tomasz Kubiak On In Aktualności,Miasto,Sprawy mieszkańców | No Comments

W czwartek, 2 lipca br. w gabinecie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka odbyło się spotkanie dotyczące przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej wystawy plenerowej pn. „Tu rodziła się Solidarność”. Uroczyste odsłonięcie wspomnianej wystawy odbędzie się we wtorek, 21 lipca br. na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu. Ekspozycja będzie stała w naszym mieście do 12 sierpnia, skąd następnie wyruszy, podobnie jak ekspozycje z innych miast Polski, na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie odbędą się główne obchody sierpnia 1980 roku.

Wystawa wprowadza w temat rodzących się w Brzegu struktur wolnych związków zawodowych, m.in. w takich zakładach jak: AGROMET, BEWAG i BESEL.

 

Odwołanie stanu pogotowia przeciwpowodziowego

Posted By Wiesław Kielian On In Aktualności | No Comments

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42

Posted By Wiesław Kielian On In Aktualności | No Comments

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Posted By Kaja Banachowska On In Aktualności | No Comments

Kto, w jaki sposób i gdzie może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego?

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

  • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
  • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?

  • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
  • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
  • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
  • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?

  • Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

[materiał Zespołu Promocji Nieodpłatnej Pomocy Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości]

 

Wizja lokalna po odwołaniu stanu alarmowego

Posted By Kaja Banachowska On In Aktualności | No Comments

W środę, 1 lipca br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak odwiedził miejsca które były najbardziej narażone na wysoki stan wody w Odrze. Przy okazji oceniono postęp pracy przy inwestycji współfinansowanej przez Gminę Brzeg, prowadzonej na ul.Chrobrego w Brzegu.

 

 

 

 

 

Burmistrz Brzegu odwiedził Publiczne Przedszkole nr 4

Posted By Kaja Banachowska On In Aktualności | No Comments

W środę, 1 lipca br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z Zastępcą Burmistrza Bartłomiejem Kostrzewą odwiedził Publiczne Przedszkole nr 4 przy ul. Chrobrego. W trakcie wizyty odbył rozmowę z Panią dyrektor placówki Albiną Łącką na temat funkcjonowania przedszkola w czasach pandemii. Rozmawiano także o dalszej współpracy placówki z Gminą Brzeg.