- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Narada oświatowa w ratuszu

Dyrektorzy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Brzeg spotkali się w ratuszu na roboczej naradzie z władzami miasta. Gospodarzami byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz jego zastępca Tomasz Witkowski.

Było to pierwsze w tym roku robocze spotkanie szefów placówek oświatowych Gminy. Podczas narady omawiano sprawy związane z demografią, naborem do szkół i przedszkoli w bieżącym roku, a także zagadnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował zebranym dyrektorom za pracę edukacyjną, która wpływa na wysoką jakość miejskiej oświaty. Przekazał też informacje na temat inwestycji związanych z rozwojem bazy oświatowo-sportowej na 2016 rok.

Spotkajmy się na kolędowaniu. Zaprasza Chór im. Św. Maksymiliana

Dodane przez admin dnia w Miasto |

Już 2 stycznia 2016 r. o godz. 12:00 Chórm św. Maksymiliana zaprasza na wspólne kolędowanie przy Pomniku Papieża Św. Jana Pawła II.

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów

Dodane przez admin dnia w Oświata,Slider mały |

Ważne dla gimnazjalistów. Szansa na stypendium-staż dla gimnazjalistów. Szczegóły programu znajdziesz pod adresem:

PAP

Jubileusz miast partnerskich w Goslar

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

W dniach 12-15 września w naszym mieście partnerskim Goslar odbył się uroczysty jubileusz 50 lecia współpracy pomiędzy Goslar i Windsor/Meidenhead oraz 35 lecie współpracy pomiędzy Goslar i Forres. Wśród licznie zgromadzonych przedstawicieli miast partnerskich znalazł się również burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

 

Uwaga kierowcy utrudnienia przy budowie ronda

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Uwaga kierowcy od dnia 23.09.2019 r. kolejne utrudnienia przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Kamiennej, Mickiewicza, Ofiar Katynia i Powstańców Śl.

W związku z postępującymi pracami przy budowie ronda zachodzi konieczność wyłączenia z ruchu ulicy Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Księcia Jerzego II Piasta do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śl. W celu zapewnienia dojazdu do Ośrodka rehabilitacji i odnowy biologicznej przy ulicy Kamiennej na ulicy Księcia Jerzego II Piasta zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się po wschodniej stronie ulicy.

Prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

Kampania W RYTMIE RÓWNOŚCI

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Kampania jest realizowana w ramach projektu pn. „Aktywizacja części obszarów śródmieścia poprzez rewitalizację ulicy Krakowskiej i obszarów przyległych w Opolu – etap II”. Celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej na temat włączenia społecznego tj. promocji społeczeństwa obywatelskiego i partycypacji społecznej.

Podnoszenie wiedzy nt. problematyki osób zagrożonych wykluczeniem społecznym między innymi osób starszych, osób z niepełnosprawnością, ubogich, bezrobotnych oraz zagrożonych patologiami.

W trakcie realizacji kampanii zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych oraz warsztatach, podczas których uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób radzić sobie z wykluczeniem, gdzie można zgłosić swoje problemy jak aktywnie angażować się w działalność społeczną. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały materiały edukacyjne i promocyjne.

W informatorze aktywnego mieszkańca znajdą Państwo informacje o zaangażowaniu partnerów i formach wsparcia dla osób narażonych na wykluczenie m.in. poprzez partycypację i aktywizację społeczności lokalnych, informacje między innymi o: organizacjach pozarządowych, radach dzielnic, wolontariacie, budżetach partycypacyjnych, inicjatywie lokalnej oraz inicjatywie uchwałodawczej.

Msza w rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Msza święta w 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę odprawiona została 15 września br. w Kościele Garnizonowym w Brzegu. Polskę. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. przedstawiciele wojska, organizacji społecznych oraz szkół. Burmistrza Jerzego Wrębiaka reprezentował jego zastępca Tomasz Witkowski.

 

 

Spotkanie z proboszczami brzeskich parafii

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

12 września br. w gabinecie zastępcy burmistrza Brzegu Bartłomieja Kostrzewy odbyło się spotkanie z proboszczami brzeskich parafii, na którym omawiano możliwości pozyskiwania środków na obiekty wpisane do rejestru zabytków.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Odbiór odpadów wielkogabarytowych dla zabudowy jednorodzinnej odbędzie się 19 września.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych dla zabudowy wielorodzinnej odbędzie się 20 września.

Odpady prosimy wystawiać w dniu odbioru do godz. 6 rano, w przypadku zabudowy

jednorodzinnej przed posesję w miejscu widocznym i łatwo dostępnym, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy zbiorczych pojemnikach dla danej posesji.

Do tej grupy odpadów zaliczamy odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach takie jak: meble (stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele) wózki dziecięce dywany, materace, zabawki dużych rozmiarów.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą części pojazdów i urządzeń mechanicznych, odpady remontowe i budowlane (np. gruz, deski, belki, panele, ramy okienne, drzwi), a także worki i kartony z odpadami komunalnymi.

Ponadto odpady wielkogabarytowe można bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Saperskiej 1 w Brzegu.

 

Awaria sieci ciepłowniczej usunięta

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że w dniu dzisiejszym w godzinach nocnych usunięta została awaria głównej magistralnej sieci ciepłowniczej przy ul. Ciepłowniczej, tym samym przywrócona została dostawa ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w pełnym zakresie.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Barokowe i klasyczne uroczystości dworskie w Rzeczpospolitej Obojga Narodów na tle Europy - Międzynarodowa konferencja

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności,Kultura,Miasto |

W czwartek, 12 września br. w Zamku Piastów Śląskich rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Barokowe i klasyczne uroczystości dworskie w Rzeczpospolitej Obojga Narodów na tle Europy”. Konferencję otworzył Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Dariusz Byczkowski, wraz z Dyrektorem Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego dr. hab. Tomaszem Ciesielskim. Burmistrza Brzegu reprezentowała podczas otwarcia konferencji Sekretarz Brzegu Krystyna Nowakowska-Bider.

 

 

Awaria sieci ciepłowniczej

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności |

Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że w czasie prowadzonych prac ziemnych przez firmę Polska Spółka Gazownicza Sp. z o.o., w dniu dzisiejszym uszkodzeniu uległa główna magistralna sieć ciepłownicza przy ul. Ciepłowniczej.

W związku z powyższym musiała zostać wstrzymana dostawa ciepłej wody użytkowej dla Odbiorców BPEC.

Obecnie trwa usuwanie awarii. Zapewniamy jednocześnie, że czynione są starania by awarię usunąć jak najszybciej i przywrócić dostawę ciepła.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Obwieszczenie o obwodach w wyborach do Sejmu i Senatu RP

Dodane przez Kaja Banachowska dnia w Aktualności,Slider mały |