• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 marca, 2017 Tytuł artykułu

Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dobre noty brzeżan

Treść artykułu

W dniach 03-05 marca w Częstochowie odbyły się 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W mistrzostwach udział wzięło po 64 najlepszych seniorek i 64 najlepszych seniorów, na podstawie rankingów i kwalifikacji wojewódzkich. W częstochowskich mistrzostwach wzięli udział brzeżanie: Natalia Bajor (reprezentująca KU AZS UE Wrocław) i Michał Galas (reprezentujący Klub AZS PWSZ Nysa).  Natalia zdobyła 2 brązowe medale w grze podwójnej, wspólnie z koleżanką klubową Sandrą Wabik w walce o finał uległy 1-3 (6,- 4,-4,6) parze Roksana Załomska/Katarzyna Ślifirczyk (KU AZS AJD Częstochowa). Tytuł mistrzyń Polski zdobyły Natalia Partyka- niestowarzyszona/ Katarzyna Grzybowska, które w finale pokonały 3-0 parę : Załomska/Ślifirczyk. W grze mieszanej Natalia, w parze z Konradem Kulpą (KST Energa – Manekin Toruń) nie obronili tytułu mistrzów Polski z ub. roku i tym razem zdobyli brązowy medal, przegrywając  w walce o finał 1-3 (-7,9,-5,-7) z parą R. Załomska/Szymon Malicki (ASTS Olimpia – Unia Grudziądz). Tytuł mistrzów Polski zdobyli: Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódz)/Patryk Zatówka (KS AZS AWFiS Gdańsk), którzy w finale pokonali 3-1 parę  R. Załomska/Sz. Malicki. Natalia startowała jeszcze w grze pojedynczej, gdzie w drodze o półfinał natrafiła na najlepszą polską zawodniczkę o chińskich korzeniach Li Qin (37. w rankingu światowym, a Natalia notowana na 150. miejscu na świecie) . Nasza zawodniczka mimo pechowego losowania spisała się bardzo dobrze i urwała 2 sety bardziej doświadczonej rywalce, grającej stylem defensywnym, przegrywając 2-4 (8,-8,-4,-4,8,-2). Ostatecznie brzeżanka w tej kategorii uplasowała się na miejscach dzielonych 5-8. Były to w sumie 6 i 7 medale w MP w karierze seniorskiej Natalii (1 złoty i 6 brązowych). Tytuł mistrzyni Polski zdobyła Li Qian (KTS Tarnobrzeg), która w finale pokonała 4-3 Katarzynę Grzybowską- Franc.  W grze podwójnej mężczyzn tytuł mistrzów Polski zdobyli Jakub Dyjas (KST Energa- Manekin Toruń/Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), którzy w finale pokonali 3-2 parę Patryk Chojnowski (KS Dekorglass Działdowo)/Wenliang Xu -kolega klubowy. W grze pojedynczej seniorów tytuł mistrza Polski zdobył Daniel Górak, który w finale pokonał 4-3 Marka Badowskiego (KS Gwiazda Bydgoszcz. Nieźle wypadł w Częstochowie Michał Galas, który też startował w 3.konkurencjach. W grze pojedynczej Michał przegrał niestety 3-4 już w 1/32 z Piotrem Zdzienickim (UKS TS Ósemka Białystok). W grze mieszanej, razem z Natalią Michorczyk, koleżanką klubową doszli aż do ćwierćfinału i w walce o pófinał przegrali 0-3 z późniejszymi zwycięzcami J. Ślązak/P. Zatówka. Natomiast w grze podwójnej , wspólnie z Janem Szymczykiem(BISTS Bielsko- Biała. przegrali 1-3 o wejście do 1/16 finału z parą K. Kulpa/Tomasz Kotowski – obaj z  KST Energa – Manekin Toruń.

Autor: Tytus Strzelbcki